Teknoloji

Facebook ve Instagram’da Mavi Tik Özelliği Ücretli Hale Geliyor

Twitter’ın geçtiğimiz günlerde yaptığı mavi tik fiyatlaması saldırısının ardından Facebook ve Instagram da harekete geçti. Her iki platformun da çatı şirketi olarak nitelendirilen Meta, Facebook ve Instagram için ücretli mavi tik özelliğini getirmek istiyor. Premium abonelikle ilgili bilgiler gelirken getireceği ayrıcalıklar merak konusu oldu. Bu hafta Avusturya ve Yeni Zelanda’da kullanılmaya başlanması beklenen abonelik sisteminin en kısa sürede tüm ülkeler tarafından kullanılmaya başlanacağı açıklandı.

Instagram ve Facebook Premium Abonelik Fiyatı ne olacak?

Facebook ve Instagram’ın ana şirketi Meta’nın sahibi Mark Zuckerberg, aboneliğin Web’de 11.99 Dolar, iOS’ta 14.99 Dolar ödeneceğini açıkladı. Tüm bireysel kullanıcılar ücretlerini ödedikleri takdirde abone olabiliyorken, şu anda şirketler için premium abonelik mevcut değil.

Peki Ne Bırakacaklar?

Meta tarafından yapılan açıklamalara göre aboneliği olan kullanıcılar mavi rozete sahip olacak. Gönderiler için daha fazla görünürlüğe ve taklitçilere karşı daha savunmacı bir hesaba sahip olacaklar. Ayrıca abonelik sahipleri, Instagram ve Facebook’ta paylaşımda bulundu. hikayeVe makaralar Ayrıca videoları için özel etiketlere ve kullanabilecekleri bir dijital para birimi sistemine sahip olabilecekler. Kimlik doğrulama hizmeti ve müşteri hizmetlerine doğrudan erişim açısından hizmet sahiplerine sağlanan faydalar, Twitter’da uygulanan mavi rozet uygulamasına benzer.

Abonelik İçin Gerekli Koşullar

Meta Verified’a kayıt olabilmek için minimum aktivite şartlarını yerine getirmek ve 18 yaşından büyük olmak ön koşuldur. Ardından, Facebook ve Instagram’daki ad ve fotoğrafla eşleşen kimliğe ihtiyacınız olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu